Tap i kveldens oppgjør mot HamKam

Vi kjempet oss tilbake fra 2-0 til 2-1, men dessverre kom ikke utligningen.

Foto: Geir Olsen / NTB

Det var en frisk start på Briskeby Stadion i ettermiddag. Med en spillertropp som tidlig viste stor vilje og pågangsmot. Første omgang har mye godt spill og flere kontringer som resulterer i et par store sjanser. HamKam fikk muligheten på corner og bruker denne effektivt og setter inn 1-0... Vi avslutter første omgang med mye spill innad i laget og har en ballbesittelse på 55%. En underholdende, spennende og energifylt første omgang. 

2. omgang 

Etter kun fire minutter ut i andre omgang får HamKam ballen inn i feltet igjen. Denne finner nettmaskene nok en gang og de øker ledelsen til 2-0. Kampen svinger frem og tilbake i lengre perioder med store sjanser begge veier. I det 61 spilleminutt blir det gjort spillerbytter der både Wichmann og Haarup kommer inn. Dette skal se til å være bytter som ga frisk pust til laget. Kun to minutter etter bytte smeller Wichmann til med et skudd på over 25 meter. Et nydelig mål som går stang inn og det står 2-1!

Vi har håpet og motet med oss. Vi fortsetter å presse og holder god intensitet i det vi gjør. Haarup er frempå to ganger med upresset skudd på distanse, men keeper får ballen unna. Kampen er åpen og spillet går frem og tilbake. Vi står på og gir ikke opp, men vi klarer ikke å få hull på byllen. Dessverre får vi ikke reduseringen og heller ikke med oss poeng til Grimstad. 

Tross tap la vi ned en god innsats og ga alt. Vi tar med oss læring og må jobbe videre til neste kamp. Takk til alle som tok turen helt til Hamar for å støtte oss. Vi kommer sterkere tilbake!

 

Spillerbytter & gule kort

Gule kort: 
21` Tjærandsen-Skau  
 

Bytter: 
61'  Haarup inn, Mafi ut
61' Wichmann inn, Fernandes ut
71' Hustad inn, Brenden ut
81' Sandberg inn, Diallo ut

81' Cijntje inn, Håkans ut
 

Annonse: