Svaberget fortsetter å være spillerpartner for Øystein Øvretveit!

Svaberget forlenger støtten til Øystein Øvretveit ut 2023!

I fjor gikk supporterklubben Svaberget inn for å være Øystein Øvretveit sin spillerpartner. Ettersom Svaberget reiser land og strand for å støtte opp om laget er spillerpartner noe Svaberget sterkt vil fortsette med, og som i fjor - for siste skanse Øystein Øvretveit!

- Jeg er veldig stolt over at Svaberget vil være min spillerpartner! Uten å se ned på andre samarbeidspartnere er dette den største spillerpartneren jeg mener man kan få. De er her for meg og hele laget hver eneste kamp som er enormt viktig. De holder fokuset oppe og hjelper oss når det er tøffest og tyngst. Det gir energi og som gjør at vi presterer ytterligere på banen, sier Øystein Øvretveit om Svaberget. 

Håkon Stensvand forteller om hvor mye det betyr for Svaberget.

- Vi synes det er viktig å fortsette med det engasjementet vi startet med i fjor. Vi valgte å støtte opprykkshelten. Dette fordi det er den mest utsatte og ensomme posisjonen i laget, å være keeper. Man føler nok at man står med ryggen mot veggen av og til, vil man tro. Så vi tenkte det var fint å fortsette og gi den lille ekstra backen til Øystein for 2023 sesongen, sier Håkon Stensvand.

Har dere noe rop til Øystein under kamp?

- Ja, med melodien av Sting - Englishman In New York - med navnet verdens beste Øvretveit går denne slik:

"Øystein Øvretveit - Verdens beste Øvretveit, har du sett noen bedre i mååål?" 

Vil du få med deg en spennende sesong og oppleve denne sammen med Svaberget? Da kan du sjekke ut Svaberget her på fkjerv.no! Har du ikke blitt medlem av Svaberget eller kjøpt sesongkort? Da kan du finne informasjon om dette ved å følge linken! 💛💙

Vi er utrolig glade for at samarbeidet fortsetter med Svaberget og at vi kan spille hverandre gode på ulike måter! Takk for at dere støtter opp Jerv, A-laget og Øystein i tykt og tynt! Vi setter enormt pris på alt dere gjør for klubben!

Annonse: