Seniorgruppa bevilget penger til Øygardens institutt

Bevilget sum for å kunne gjøre en forskjell

Seniorgruppa i FK Jerv besluttet å bevilge 5.000 kr til Øygardens Institutt. I den anledning besøkte seniorgruppa Instituttet fredag 3/2-23.

Her ble de svært godt mottatt, og fikk en interessant omvisning av Stine Kocian. I tillegg fikk de hilse på flere av brukerne, samt ansatte og frivillige som jobber i huset.

Dette er et aktivitetssenter for hjemmeboende mennesker med kognitiv svikt eller en demenssykdom. Aktivitetssenteret har mottoet aktivitet- glede - verdighet

Instituttet holder til på Morholt her i Grimstad, og ble startet opp av Stine Kocian. Hun er fortsatt sterkt involvert i driften av stedet.

Her er Ola Syse og Eirik Berntsen sammen med Stine Kocian på Øygardens institutt.
Her er Ola Syse og Eirik Berntsen sammen med Stine Kocian på Øygardens institutt.
Leder av seniorgruppa, Eirik Berntsen forteller om bidraget

- Vi synes Instituttet gjør en god jobb som får for små bevilgninger fra myndighetene.

- Dessuten har flere medlemmer av Seniorgruppa bekjente som får et godt tilbud på dagtid her, sier Eirik og forteller at frivilligheten står sterkt hos Øygardens institutt.

- Flere jobber som frivillige her. Dette er noe som passer godt inn i slik vi jobber i Jerv, forteller Eirik avslutningsvis og gleder seg over å kunne bidra sammen med seniorgruppa. 

Vi er stolte over seniorgruppa som tar både ansvar og ser muligheter i samfunnet. Takk for at dere bidrar og står på slik dere gjør! Vi ønsker masse lykke til videre til Øygarden institutt!

Annonse: