Seier og solid gjennomkjøring i Sørlandshallen

Foto: Helge N. Olsen

I dag klokken 16:00 ventet kamp mot Kvik Halden i Sørlandshallen. Hele 22 spillere fikk en god gjennomkjøring – og til slutt sto vi igjen med en sterk 4–2-seier etter å ha snudd kampen.

Dette sier hovedtrener Arne Sandstø om dagens treningskamp:

– Alle i troppen, pluss tre–fire juniorspillere, fikk 45 minutter hver. Det er veldig positivt. Alle kom gjennom kampen uten skader, og det er viktig for oss, sier Sandstø. 

Tendenser og potensiale 

– Vi gjør litt for mange enkle feil i første omgangen. Vi jobber hardt for å vinne ballen, men gir den litt for enkelt bort igjen. Da blir det vanskelig å få god rytme i spillet. Det er tendenser og potensial der – blant annet hos Lukas og Phillip.

Temposkifte

– I andre omgang holder vi et mye høyere tempo i alt vi gjør. Da dominerer vi mer, og vi er veldig giftige i overgangene. Defensivt var det også mye som fungerte, selv om det var detaljer å luke bort. Det er en veldig fin andre omgang.

– Kvik Halden produserer ikke så mye. De har et par store sjanser, men ellers er det greit. Første målet deres er en misforståelse – sånne ting skal ikke skje, selv i en treningskamp. Men alt i alt er det en ok treningskamp, forteller Sandstø. 

Offensivt var det flere lyspunkter.

– Vi scorer fire mål, og det er veldig bra. Pascal Simba viser seg fint fram denne kampen – sterk, rask og flink til å involvere de andre. Vi har hatt troen på ham hele tiden, og han leverer. I tillegg ser vi høyere intensitet gjennom kampen, og det er jeg glad for. Det gjør at vi skaper de mulighetene vi ønsker.

En solid gjennomkjøring i Sørlandshallen – og en seier vi tar med oss videre, sier Arne avslutningsvis.

Dagens målscorere: Vetle Wenaas, Samu Alanko og x2 Andrè Richstad

Annonse: