Petter Sjåholm Melø kommer inn som ny assistenttrener!

Nytt tilskudd i trenerteamet er på plass!

Foto: Stian Berg Rødal

Vi kan med glede presentere vår nye assistenttrener som tar over for Andreas Hagen. Nemlig Petter Sjåholm Melø (29) som var hovedtrener for 2. divisjonsklubben Træff. Nå er Moldenseren klar for Jerv de to neste årene og ser frem til nye utfordringer.

- Jeg måtte gi meg som fotballspiller når jeg var 19 år på grunn av skader. Etter dette trente jeg aldersbestemte lag i Træff. Dette gjorde jeg et par år før jeg flyttet til Oslo. Her studerte jeg coaching og idrettspsykologi på NIH og trente aldersbestemte lag. Deretter ble jeg trener for aldersbestemte lag i Holmen i 2016 fremt til jeg i 2019 tok over herrelaget som hovedtrener i 4. divisjon.

- I 2020 tok jeg steget videre og ble hovedtrener for Træff da de spilte i 3. divisjon. Etter en tid med pandemi rykker vi opp til 2. divisjon og fikk i fjor 6. plass i 2. divisjon, forteller Petter.

Styrker som trener

- Jeg er tilpasningsdyktig og glad i å jobbe med folk. Det å kunne utvikle spillere og mennesker. Jeg trives stort både på feltet, før arbeid og etterarbeid på kontoret med analyse og planlegging, sier 29-åringen.

- Jeg er imponert av det Jerv har fått til. Resultatene de siste årene har vært utrolig bra. Jerv har fått mye ut av ressursene de har. Her er det mye likheter mellom Træff og Jerv.

Petter på sidelinjen.
Petter på sidelinjen.

Første møte med gjengen

- Jeg møter gjengen på Gardemoen, så er det rett til Spania. Tror det er en veldig bra gjeng både i trenerteamet i spillergruppa og  rundt laget. Jeg gleder meg til å bli kjent og hjelpe laget om å kjempe i toppen i Obos, sier Petter og forteller om en fin tid i Træff. 

- Det er veldig vemodig å forlate Træff. Jeg stortrivdes og ikke minst er jeg stolt over det vi har fått til. Vi har passert 70 lag i plasseringen i Norge. Vi har hatt en voldsomt progresjon. Men jeg gleder meg til å starte i Jerv. Det er både et nytt og høyere nivå for meg. Og at jeg kan utvikle meg videre som trener ser jeg frem til, sier Petter avslutningsvis. 

Daglig leder, Jon Ole Reinhardsen om signeringen

- Vi gleder oss til å få Petter på plass i trenerteamet. Han er en av de mest spennende trenerne i Norge. Faglig dyktig og han har gjort det vanvittig solid med Træff. Vi tror han passer fint inn i trenerteamet, sier Reinhardsen og forteller avslutningsvis om hans styrker. 

Han har UEFA A-lisens og er faglig dyktig som trener og er god på feltet, så vi gleder å se mer av han i Spania og årene som kommer. 

Det vil komme en mer utfyllende sak om Petter etter treningsleiren på Marbella.

Vi ønsker Petter hjertelig velkommen og vi gleder oss til å bli bedre kjent! Vi ser frem til sesongen med deg på laget! 

Annonse: