Kvik Halden står for tur
Foto: Helge N. Olsen A-laget
Denne lørdagen møter vi det eneste andre laget i avdelingen som også spiller hjemmekampene sine på gress. Avspark på Halden stadion i morgen er kl. 16:00!
Kvik Halden ligger på en sjuendeplass med 31 poeng. Dette er kun fem poeng bak Sotra på kvalik-plass. Før sommeren viste det seg at Haldens-laget skulle være en hard nøtt å knekke for motstanderne. Laget, som rykket opp til 2. divisjon før årets sesong, sto før sommerpausen med sju seiere på tolv kamper, blant annet mot Sotra og Bjarg. Dermed lå de svært godt an i kampen om opprykk.
Ting har derimot ikke stemt like bra etter pausen. På sju kamper har de to seiere, én uavgjort og fire tap, sist mot laget i nabobyen vår. I tillegg fikk de det vanskelig mot 3. divisjonslaget Asker i første runde av cupen. Der tapte de hele 7-0. Kvik Halden, med Thomas Sandstø i trenerteamet, er nok svært gira på å vise seg fra en bedre side i morgendagens kamp.
På vår side kommer vi fra en god streak i serien. På de tre siste kampene står vi igjen med ni poeng, noe som også er avstanden ned til Sotra på andreplass. Midtukekampen mot Egersund i cupen endte dessverre med et ettmålstap, men likevel tar vi med oss flere positive ting fra den kampen. Én av de var det gledelige gjensynet med Jo Stålesen i startoppstillingen. Han spilte hele kampen og gjorde en god figur på backen.
Hvordan var det å være tilbake på matta på Levermyr igjen?
- Det var gøy, selvfølgelig! Det har vært et drittår, for å si det rett ut. Jeg har spilt noen kamper for Jerv 2 og fått kjent litt på kampminutter, men det var gøy å endelig få kjenne på A-lagsfotballen igjen. Jeg har jobba lenge for å få spille 90 minutter på det nivået, og at det funka bra i tillegg var veldig gøy.
Jo har vært tålmodig og jobbet seg opp igjen etter flere tilbakefall av en skade han pådro seg forrige sesong.
- Jeg fikk en hamstringskade i fjor som jeg trodde bare skulle ta litt tid. Så har den røket opp og aldri blitt helt god, så det er egentlig den som har rota til hele sesongen.
Nå ser han frem mot en ny mulighet til å vise seg fra en god side.
- Jeg tror egentlig ikke vi trenger å gjøre så veldig mye nytt. Vi har et veldig bra grunnlag og trent godt i hele år, så spillet sitter. De få dagene vi har hatt nå etter Egersund har det vært viktig å refreshe kroppene og jobbe med de små tingene. Jeg tror morgendagen blir bra!
Vi gleder oss til å kjempe om nye poeng! Heia Jerv!💛💙