
Kun 50 publikummere på arrangementer de neste 14 dagene!
Publikumsbegrensniger mot Strømmen, Raufoss og Ull/Kisa - og også for hele Barne- og undomsavdelingen.
Vedtak om 50 publikummere, også på utendørsarrangementer
Som vi beskrev i tidligere sak her på fkjerv.no så har Grimstad Kommune innført restriksjoner for antall publikum på arrangementer, både innendørs og utendørs, i den neste 14 dagers perioden.
For FK Jerv betyr det at de neste 3 kampene på Levermyr da går med begrensning av publikum.
Fordelingen av billetter er nå i gang, og de som har meldt sin interesse til morgendagens hjemmekamp mot Strømmen (kl 15:30), vil da være en del av loddtrekning om billetter - og "vinnerne" blir kontaktet med billetter pr epost eller sms.
Vi har også tildelt en del av billettkvoten til vår 12.mann, Svaberget, som vil stille opp og sørge for full trøkk fra tribunen - selvom det kun vil være 50 publikummere tilstede.
NB! Vi minner også om at kiosken holder stengt de neste kampene.
Får også følger i barne- og ungdomsfotballen
Restriksjoner rundt arrangementer, vil også gi utslag for lagene i vår barne- og ungdomsavdeling, som både vil møte sitiuasjoner direkte knyttet til smittevern, men også på antall.
Det hele handler om å bidra i dugnaden om å begrense smitte og ta smittevernshensyn i regionen.
FK Jervs barne- og ungdomsavdeling kommer med følgende uttalelse:
Vi ønsker å lokale myndigheters råd om å holde avstand og ikke bidra til økt smitte i distriktet
Dette betyr at der hvor vi ikke er 100% sikre på at avstands og smitteregler kan følges så anbefaler vi å avlyse/utsette kampene frem til nye råd kommer 12. oktober. Dvs at vi anbefaler å utsette alle hjemme og bortekamper hvor Jervs lag under G14 deltar.
G19 og G15 og G14 vurderer selv hvordan de løser dette innenfor de gjeldene regler. De spiller kamper på Levermyr og er tidspunkt hvor det ikke er mange andre rundt og på banen.