
Jerv er i gul sone
Med et målrettet og stramt budsjett kom den gode nyheten!
Etter fire og et halvt år med ni rapporteringer i rød sone kan vi meddele en god nyhet. Vi som klubb har klart å komme oss opp på hesten og er i dag nærmere grønn sone enn rød sone. En gledens dag for FK Jerv!
Med brått Eliteseriespill, et stramt budsjett, justeringer, hardt arbeid og samarbeidspartnere som har trådd til, har dette resultert i en sterk gul sone.
- Vi har solgt prosentandel av fremtidig overgangsinntekter. Dette har vi brukt for å dekke egenkapitalen. Men vi har også vært veldig stramme i forhold til å følge budsjettet, og det har vi nødt til å være videre også. Det er to rapporteringer til dette året som vil bli veldig tøft, sier daglig leder Jon Ole Reinhardsen som forteller videre om kostnadene.
- Vi har kuttet ned på nødvendige kostnader. Vi har økt inntektene ganske mye, men vi har ikke økt kostnadene tilsvarende som vi har økt inntektene. Her er vi nå på pluss siden, som vi ikke var før, sier Reinhardsen.
Budsjett & kostnader
Det er ikke noe å legge skjul på at Jerv ble preget av streiken til flyselskapene når man skulle reise på bortekamp. Både at prisene doblet seg, flytidene endret/kansellert eller at man måtte bli igjen en ekstra natt. Men med en av Norges beste materialforvaltere fantes det alltid en løsning!
- Vi har fulgt budsjettet ganske punktlig og justert det under veis når det har komt endringer. Det vi har slitt med i år er reisekostnader på grunn av streik. Med færre avganger, doblete priser har vi jobbet mye med å justere dette. En ekstra honnør til vår materialforvalter Reidar Berg som sto på dag og natt for at reisene skulle skje så lite smertefullt som mulig. Han var beredt på alt!, sier Reinhardsen.
Ny rapportering i oktober og desember
- Lønninger og de største kostnader er vi godt innafor, men vi ser vi må følge beinhardt hele veien! Folk må ikke tro at vi har mye penger å bruke, vi må fortsatt tenke oss nøye om. Det er to rapporteringer til før jul. Dette er i oktober og desember. Vi var veldig nærme grønn sone nå, men det kommer vi ikke til å være det neste rapportering. Da vil vi være nærmere rød. Vi har kontroll så langt, men det blir tøffere, forteller Reinhardsen.
Supportere, Svaberget, frivillige og samarbeidspartnere står sentralt
- Vi ser det at det er viktig at både Svaberget, frivillige og publikum fortsetter å komme for å støtte oss. Dette har mye å si for billettsalg, kiosksalg men også den kommersielle potten til (NTF) Norges Toppfotball Forbund som gjør at fortsetter oppmøtet å være så bra som det har vært. Får vi mer av medieinntektene. Men kommer det færre på kamp vil vi også få mindre. Vi er avhengig av inntektene her også.
- Det er også ekstremt viktig at samarbeidspartnerne vi har er med oss til neste år også og at de fortsetter som i år. De har vært med å bidratt med å snu dette. Samarbeidspartnerne er med på å bidra sterkt til at vi kan drive på med fotball på dette nivået og at vi kan fortsette med denne utviklingen vi har. De er også sterkt med å bidra for at vi ikke er i rød sone, så vi vil rekke en stor takk for at dere ser Jerv og viktigheten av klubben, sier Reinhardsen og vil også takke Grimstadfolket.
- Vi merker at Grimstad har vært med oss i ryggen hele veien. Alt fra supportere, frivillige, kommunen, samarbeidspartnere og de som også har vært med å farget byen i gult og blått.
Spillerstall 2023
- Vi ønsker kontinuitet og vi har totalt 15-16 spillere som har kontrakt med videre og ut 2023. Det vil ikke være store utskiftningene. Ser man kampen mot Odd kan du se laget vi har til neste år. Vi må tenke langsiktig samtidig som vi også må tenker her og nå.
Nå ser vi frem til en spennende innspurt der vi skal gjøre alt for å få resultater både på banen og økonomisk sett. Det vil bli en spennende tid i vente og årene fremover. Vi gleder oss til å jobbe videre med klubben i vårt hjerte.