Før møte med Notodden i morgen

Foto: Helge N. Olsen

Også denne helgen får vi testet nivået i serien - som sparkes i gang om nøyaktig én måned mot Vidar i Stavanger - da vi reiser til Notodden og SpareBank 1 Arena.

Fjorårets møter med Notodden endte i 4 poeng til oss. Seier borte og uavgjort hjemme - begge kampene av det spennende slaget med mål i sluttminuttene.

Til nå i pre-season har Notodden notert seg for fire seiere og en uavgjort mot 2. og 3. divisjonsmotstand. Laget er inne i en god flyt, så morgendagens møte kommer til å bli svært spennende. For oss er dette siste treningskamp før treningsleir i Tyrkia venter fra 12. - 21.mars.

Kommer til å spisse alt

Hovedtrener Arne Sandstø ser nytten av den kommende perioden med både kamper og treningsleir:

- Vi trenger å spille kamper fordi vi ser at vi svinger en del i prestasjonene. Når vi spiller de antatt sterkeste, så er vi solide. Det nivået må vi klare å holde og være gode over tid. Den neste perioden kommer godt med. Vi går inn i en treningsleir om en uke og kommer til å spisse alt som har med offensivt spill og rytme å gjøre- det å henge sammen som lag. Vi kommer til å jobbe mye mer intenst der nede, med flere treninger om dagen. Det gleder vi oss til!

Sandstø var trener for Notodden en liten periode i 2009 og tror denne treningskampen blir en god utfordring for laget.

- Mot Notodden så kommer vi til å få utfordret oss. De er et godt, spillende og hardtarbeidende lag. Vi blir utfordret i forhold til struktur og vårt offensive spill. Vi må ha enda mer tempo og være mer besluttsomme enn sist. Vi var litt ineffektive, og kunne ha scoret 2-3 mål til forrige kamp. Vi håper at vi kommer opp på det nivået som vi var på mot Kvik Halden. Her var vi effektive, veldig direkte og gode inne i deres 16-meter.

Avspark i morgen er 14:00.

Heia Jerv!💛💙

Annonse: