Big Catering & Event kommer inn som ny samarbeidspartner

Big Catering og FK Jerv inngår samarbeid: – Viktig for byen og viktig for maten

Etter flere vellykkede leveranser av både brød, vafler og annet tidligere, har FK Jerv og Big Catering nå inngått et tettere samarbeid. Med røtter tilbake til Grimstad Bibelskole og snart 30 års erfaring i cateringbransjen, er Big Catering blitt en institusjon i byen – og nå blitt en del av Jerv-familen igjen.

– Vi har hatt litt samarbeid tidligere, og nå føles det naturlig å knytte oss tettere på. Jerv er den største klubben i Grimstad, og det er lett å se hvor viktig klubben er for byen og folk her. Det er den viktigste motivasjonen for oss, sier kjøkkensjefen i Big Catering, Jostein Zaar Åsen.

Han understreker at samarbeidet handler både om kvalitet og fellesskap:

– Spillerne skal få bra mat, og de som kommer på prematch skal få en god opplevelse. For oss er det også en måte å vise fram det vi driver med – folk får smake maten, og det er vår beste form for markedsføring, forteller Åsen.

Hjerte for sporten

Big Caterings salgs- og markedssjef, Philip Mitu, har selv en fortid som Jerv-spiller og har et stort hjerte for både sporten og klubben. I tillegg til markedsarbeidet er han også utdannet kokk, og kan bidra på kjøkkenet ved behov.

Selskapet har en bred virksomhet. Med base på kjøkkenet til Bibelskolen i Grimstad, driver de i dag som et eget AS med ni ansatte og mange bein å stå på.

– Vi leverer mat til alt fra bryllup og konfirmasjoner til bedriftslunsjer, sommeravslutninger, dåp og minnestunder. Vi har også større leveranser til festivaler og arrangementer som Arendalsuka, Kortfilmfestivalen og TEDx. Vi kommer gjerne hjem til folk for å lage mat. Det er en fleksibel drift med mye variasjon, sier kjøkkensjefen.

Mer enn bare mat

Big Catering står også bak flere sommerevent og driver utleie av hall og uteområder, blant annet ved Normisjonshallen – en arena FK Jerv selv benytter jevnlig.

– Det gir flere gode synergier. Når vi samarbeider med klubben, får vi også en større tilknytning. Vi kjenner på et eierskap og et engasjement – vi er med og bidrar til noe som betyr mye for mange her i byen, sier han.

Slik bestiller du

Ønsker du mat levert til ditt arrangement, er det enkelt å ta kontakt:

– Gå inn på bigcatering.no og bruk kontaktskjemaet der. Du finner også meny med priser. Men vi lager mye som ikke står i menyen – så det er bare å ta kontakt, enten det er snakk om tradisjonsmat, asiatisk, vegansk eller spesialdietter. Vi tilpasser oss kundens ønsker.

FK Jerv gleder seg til videre samarbeid – med god mat på menyen og lokale krefter på laget.

Vi ønsker Big Catering & Event velkommen til Jerv-familien! Vi ser frem til veien videre med Grimstadbedriften på laget!

Annonse: